Jak zostać uczniem amerykańskiej szkoły?

Wiele osób, mając na uwadze fakt, że USA jest państwem, które liczy się na świecie, chciałoby tutaj podjąć naukę. I nie chodzi tutaj jedynie o kursy językowe w Stanach Zjednoczonych, ale także o regularną edukację, którą państwo umożliwia już od najmłodszych lat. Zanim jednak zajmiecie się załatwianiem formalności związanych z wysłaniem dziecka do tego kraju, zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami na temat amerykańskiej edukacji.

Koszty – na co należy się nastawić?

Wielu osobom, którym marzy się nauka w USA, sen z powiek spędzają koszty, jakie trzeba będzie ponieść nie tylko podczas podróży, ale także na miejscu. Niestety wiele szkół prywatnych oczekuje od ucznia określonych opłat. Na szczęście istnieją również takie, które oferują edukację za darmo lub półdarmo. Na czym to polega?

Okazuje się, że nauka w USA jest niezwykle droga. Roczny koszt może sięgać nawet 200 tys. dolarów. Na szczęście istnieją instytucje, które zdolnych uczniów z innych krajów wysyłają na tzw. wymiany, dzięki którym możliwe jest kształcenie się za darmo. Jeśli nie będziecie mogli skorzystać z pomocy takiej organizacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłosić się do szkoły, do której miałoby uczęszczać Wasze dziecko i zapytać o stypendium. Warto bowiem mieć na uwadze, że najbardziej znane placówki, są w stanie ufundować naukę, jeśli zostaną przekonane, że naprawdę warto.

Jak wygląda rekrutacja?

Zanim wyślecie podanie dziecka do szkoły, w której miałoby się uczyć, warto już na rok przed planowana rekrutacją zapoznać się z jej wymogami. W tym momencie dobrze jest nawiązać kontakt ze szkołą, a dokładnie z osobą, która pracuje tam w biurze administracyjnym. Dobry kontakt sprawi, że pomoże ona w przebrnięciu przez wszystkie formalności.

Warto mieć na uwadze, że niektóre szkoły będą wymagały od kandydata zdania testu sprawdzającego jego umiejętność czytania, pisania, a także liczenia oraz znajomość języka angielskiego. Ten ostatni test przeprowadza się wśród kandydatów, którzy nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych.

Powyższe informacje są podstawą, którą powinna znać każda osoba chcąc rozpocząć naukę w USA>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *