Liceum a Anglii – co warto wiedzieć?

Choć kurs językowy dla dzieci przyda się każdemu maluchowi, który chce podszkolić mowę i pisanie w obcych językach, wielu rodziców wysyła dzieci na tego typu kolonie zagraniczne lub zajęcia w pobliżu miejsca zamieszkania w nadziei, że w przyszłości pociecha zadeklaruje chęć nauki w zagranicznej szkole średniej. Mając to na uwadze, chcemy dziś zastanowić się wspólnie z Wami, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie angielskie liceum. Jeśli jesteście ciekawi, czy Wasze spostrzeżenia pokrywają się z naszymi, zachęcamy do lektury.

Jak wygląda drugi obowiązkowy etap nauczania w Wielkiej Brytanii?

Osoby, których dzieci uczęszczały do liceum w Anglii lub same były uczniami takiej szkoły, chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat wspomnianej edukacji. Dziś zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje.

Warto wiedzieć, że w Wielkiej Brytanii nauka w szkole podstawowej kończy się w wieku 11 lat. I choć do 16 roku życia każde dziecko musi uczęszczać do szkoły, jest ogromny problem, jeśli chodzi o Secondary School. Okazuje się, że lista ubiegających się o możliwość uczęszczania do tego typu szkoły jest długa. Należy mieć na uwadze, że przyjęcie zarówno do szkoły podstawowej, jak i liceum nie jest automatyczne. Dlatego też warto tym etapem zainteresować się już na rok przed podjęciem ostatecznych decyzji. Warto wówczas poznać kryteria, które należy spełnić, aby zostać przyjętym do wybranej placówki. O przyjęciu decydują władze szkoły, jeśli chętnych jest więcej, niż miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *