Prestiżowe szkoły za granicą – czym się kierować przy wyborze?

Zastanawiając się nad tym, czy wybrać dobrą, rodzimą szkołę, czy jednak wysłać dziecko do prestiżowej szkoły poza granicami kraju, w której będzie zdane jedynie na siebie, uważamy, że lepszym będzie drugie rozwiązanie. Dziś chcemy udowodnić Wam dlaczego tak myślimy i podpowiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej placówki. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym wpisie, pozwolą niejednemu rodzicowi podjąć słuszną decyzję.

Najwyższa jakość nauczania

Szukając powodów, dla których warto wysłać dziecko do międzynarodowej szkoły średniej z internatem, warto od razu wyjąć największe działo. Wiele badań pokazało, że taki system nauczania jest najlepszym na świecie. I nie chodzi tutaj jedynie o wysoką jakość nauczania, ale również naukę samodzielności. Dziecko jest bowiem zdane jedynie na siebie. Oznacza to, że musi radzić sobie z językiem i wszelkimi przeciwnościami losu. Aby przygotować je na takie doznania, warto na początku postawić na młodzieżowe obozy zagranicznhttp://www.jpedukacja.pl/obozy-jezykowe-dla-dzieci/e, na których będzie uczyło się języka.

Wracając jednak do edukacji. Nie ulega wątpliwości, że kampus, w którym będzie mieszkała pociecha, stwarza jej wiele możliwości. Po obowiązkowych zajęciach może rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu. Warto zatem zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Należy mieć na uwadze, że wysyłając dziecko do szkoły zagranicznej, gdzie jest możliwość umieszczenia go w określonej rodzinie, zabieramy mu naukę samodzielności. Musi bowiem dostosować się do ograniczeń czasowych, a także nawyków rodziny, w której mieszka.

Co jeszcze przemawia na korzyść szkoły z internatem? Przede wszystkim fakt, że uczniowie mogą wybierać program nauczania. Do wyboru mają ponad 50 przedmiotów, które mogą realizować podczas nauki. Takie rozwiązanie pozwala rozwijać dzieciom ich zainteresowania i sprawia, że z przyjemnością przyswajają nową wiedzę. Co więcej, to, czego się nauczyli, mogą rozwijać w wielu klubach zainteresowań, czy zespołach sportowych, do których należą.

Przyglądając się polskiemu systemowi nauczania i porównując go do zagranicznych możliwości, chyba żaden rodzic nie będzie miał wątpliwości, że jeśli ma możliwości, powinien zagwarantować dziecku zagraniczną edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *