Ranking szkół za granicą – gdzie go znaleźć?

Wiele osób chciałoby studiować poza granicami kraju. Dlaczego tak jest? Nie tylko dlatego, że obozy językowe za granicą dla młodzieży pokazały im, że nauka poza granicami Polski przynosi perspektywy, ale również dlatego, że mają świadomość, iż zagraniczne dyplomy i przede wszystkim zdobyta wiedza i doświadczenie, znaczą znacznie więcej, niż te zdobyte na rodzimych uczelniach.

Jak zatem przygotować się do wyboru odpowiedniej uczelni? Jedną z rzeczy, na którą z pewnością trzeba zwrócić uwagę jest ranking szkół zagranicznych, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszych światowych uczelni. Gdzie takiego szukać? Istnieje wiele miejsc, z których można czerpać tego typu informacje. Ważne, aby były sprawdzone i rzetelne. Dziś chcemy osobiście przedstawić Wam szkoły, w których warto rozpocząć zagraniczną naukę. Swoje sugestie oparliśmy na rankingu, który rokrocznie przygotowuje dla potencjalnych studentów firma Quacquarelli Symmonds. Jeśli jesteście ciekawi, zachęcamy do lektury.

Co roku nowy ranking

Choć można mieć wrażenie, że wiele zagranicznych szkół wyższych od zawsze jest w czołówce najlepszych uczelni, nie zaszkodzi co roku zajrzeć do rankingu, który przygotowuje wspomniana wyżej firma. Zestawienie nazywa się World University Ranking i przedstawia najlepsze uniwersytety świata. Co firma bierze pod uwagę, wyłaniając zwycięzców? Przede wszystkim opinie wykładowców, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Opinie pracodawców oraz uczniów zagranicznych. Co ciekawe, liczy także stosunek liczby studentów do liczby zatrudnionych na uczelni wykładowców, a także ilość publikacji, jakie wydano na uczelni. To wszystko pozwala stworzyć zestawienie, które ma pomóc potencjalnym studentom w podjęciu dobrej decyzji.

Przyglądając się zestawieniom wspomnianego podmiotu, nie sposób nie odnieść wrażenia, że najlepszymi światowymi uczelniami są niezmiennie Uniwersytet Harvarda w Stanach Zjednoczonych, Szkoła Biznesu z Londynu oraz INSEAD z Francji. Na dalszych pozycjach, choć nadal w pierwszej dziesiątce uplasowały się Massachusetts Institute of Technology MIT (USA), Uniwersytet Pensylwanii (USA), czy Cambridge oraz Oxford, które mieszczą się w Anglii. Zajrzyj też na http://www.jpedukacja.pl/szkoly-srednie-i-studia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *