Rok w liceum za granicą – dobry pomysł!

Niektóre osoby marzą o tym, aby choć na rok wyjechać poza granice kraju i tam uczyć się w wybranych przez siebie liceach. Chcemy dziś przekonać Was do tego, że nie jest to “widzi mi się” bogatych dzieci, którzy chcą wyrwać się spod skrzydeł zapracowanych rodziców, ale doskonały pomysł na poszerzenie horyzontów, naukę języka, a także nawiązanie nowych znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować. Mamy nadzieję, że to, co napiszemy poniżej, przekona Was do tego, że obozy językowe dla dzieci to dobra rzecz, jednak o wiele więcej nauczą się, jeśli wyjadą na wymianę międzynarodową.

Zupełnie inny styl nauczania

Przyglądając się stylowi nauczania w polskich szkołach i tych poza granicami naszego kraju, można stwierdzić, że wyglądają zupełnie inaczej. W Polsce duży nacisk kładzie się na teorię, gdzie np. w Anglii nauczyciele przykładają większą uwagę do nauczania praktycznego, które ma na celu przygotowanie ucznia do dorosłego, świadomego życia. Nic zatem dziwnego, że wielu polskich uczniów chętnie wyjeżdża na wymiany międzynarodowe do Wielkiej Brytanii. Dzięki nim nabywają takie umiejętności jak choćby praca w zespole. samodzielne zbieranie i prezentowanie danych, a także swobodne wyrażanie opinii. Wbrew pozorom są to niezwykle cenne umiejętności, których nabycie w Polsce wymaga wielu lat ciężkiej pracy.

Warto mieć na uwadze, że wspomniane wyżej umiejętności przydają się nie tylko w klasie, ale także w życiu dorosłym, kiedy w pracy liczy się samodzielność w działaniu.

Co więcej, warto mieć także na uwadze, że żaden kurs językowy nie zastąpi codziennego używania obcych fraz. Dzięki temu dziecko nauczy się radzić sobie w sytuacjach stresowych, jak również opisywania tego co chce powiedzieć w inny sposób, niż zakładałby to kurs.

Niesamowite jest również to, że uczniowie w zagranicznych szkołach mają dostęp do sprzętu i laboratoriów, o których wiele dzieci w Polsce może tylko pomarzyć. W zależności od tego, jakie mają zainteresowania, szkoła udostępnia im studia muzyczne, taneczne, a nawet fotograficzne. Dzięki temu mogą rozwijać swoją pasję i wciąż uczyć się nowych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *